Co warto wiedzieć przed leczeniem implantologicznym?

Pomimo tego, że implanty są relatywnie drogie, decyduje się na nie coraz więcej osób. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ to najlepszy sposób na trwałe (!) uzupełnienie braków w uzębieniu. Nawet jeśli jednorazowy koszt może wydawać się przytłaczający, to jednak świadomość tego, że jest on ponoszony raz na zawsze sprawia, że zainteresowanie implantami z roku na rok rośnie coraz bardziej. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na ten rodzaj leczenia, warto wiedzieć, jakie pytania dobrze będzie zadać lekarzowi prowadzącemu.

smile-191626_640

O co spytać specjalistę zakładającego implanty?

Jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z implantami, z pewnością będziemy mieli wiele pytań, na które będziemy chcieli uzyskać odpowiedzi, zanim ostatecznie podejmiemy decyzję o leczeniu. Niektóre z nich nasuwają się od razu same, ale niektóre mogą pojawić się dopiero w miarę tego, jak zaczniemy zdobywać większą wiedzę na tematy związane z implantologią. Jeśli masz w głowie pustkę i kompletnie nie wiesz, o co powinieneś zapytać lekarza, a nie chciałbyś, by umknęły ci kluczowe dla twojego leczenia informacje, nie martw się. Przygotowaliśmy listę pytań, które warto zadać, chcąc podjąć się założenia implantów.

Pytania do implantologa

Poniżej przedstawiamy pytania, które na pewno warto zadać:

  1. Ile kosztuje implant i czy cena ta uwzględnia samą śrubę, czy również łącznik i koronę?
  2. Czy lekarz opracuje dokładny plan leczenia wraz z wyceną i czy będzie czas na spokojne zapoznanie się z nim i podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie leczenia?
  3. Czy w trakcie leczenia będzie możliwa zmiana decyzji i wybór np. tańszych lub droższych koron?
  4. Czy konieczne będą dodatkowe zabiegi, jak np. odbudowa kości i ile będą kosztowały?
  5. Co w przypadku odrzucenia implantów na pierwszej wizycie? Kto pokryje koszty ich powtórnego wszczepienia?
  6. Co obejmuje gwarancja?

Te pytania to absolutne minimum, ale już na ich podstawie można dostrzec, jak skomplikowanym procesem jest leczenie implantologiczne i o ile kwestii trzeba zadbać, by ze spokojną głową móc się mu poddać.