Gdzie najczęściej jemy pizzę?

Nie ma drugiego takiego dania, które przybyły do nas z zagranicy i zyskało sobie tak ogromną popularność jak pizza. Gliwice, Warszawa, Rzeszów czy Sopot – w całej Polsce ten włoski przysmak cieszy się dużym zainteresowaniem i każdego dnia jest przyrządzany i spożywany przez Polaków w dużych ilościach. Gdzie najczęściej jadamy pizzę?durian-pizza-2142069_640

W domu czy w lokalu?

Prawdziwą pizzę je się bez użycia sztućców i chociaż wiele osób mimo tego sięga po nie w trakcie jedzenia, to jednak możliwość obycia się bez nich sprawia, że pizzę możemy zjeść właściwie wszędzie. Oczywiście najlepsza jest świeża i na ciepło, jednak kto z nas w obliczu lekkiego głodu nie ratował się kawałkiem pizzy, którego wcześniej nie daliśmy rady zjeść? Na pizzę chętnie wpadamy do lokalu, kiedy wychodzimy zjeść coś razem z rodziną czy w mniejszej grupie znajomych. Przy ładnej pogodzie, kiedy pizzeria nie dysponuje ogródkiem dla gości lub nie ma w nim wolnych miejsc, niektórzy decydują się zamówić pizzę na wynos i zjeść ją np. w parku. Nie da się też ukryć, że na imprezach najlepszym rozwiązaniem na szybkie zwalczenie głodu jest właśnie pizza. Gliwice podobnie jak inne miasta mają na swojej mapie sporo pizzerii, które oferują dowóz pizzy pod adres wskazany przez klienta. Niektóre pizzerie zajmują się wyłącznie dowozem zamówień, nie posiadając lokalu, w którym przyjmują gości – warto się nimi zainteresować, kiedy zależy nam na czasie, ponieważ zwykle są one dużo szybsze, dzięki czemu szybciej będziemy mogli cieszyć się naszą pizzą.

italy-2102016_640

A może pizza własnej roboty?

Jeśli tylko mamy czas, chęci i odrobinę talentu kulinarnego, możemy też samodzielnie przygotować pizzę we własnym domu. Oczywiście nie można porównać pizzy pieczonej w domowym piekarniku gazowym czy elektrycznym do tej z pieca opalanego drewnem, ale samodzielne jej przyrządzanie ma jednak tę zaletę, że dokładnie znamy jej skład i możemy go dowolnie modyfikować, w zależności od naszych preferencji. W Internecie nie brakuje przepisów, dlatego warto spróbować. A co jeśli nie wyjdzie nam domowa pizza? Gliwice i inne miejscowości obfitują w pizzerię, więc z pewnością nas poratują w razie niepowodzenia.