Ile wynosi cena przeszczepu włosów?

Osoby dotknięte problemem łysienia często szukają dla siebie rozwiązania, które pozwoli im na odzyskanie fryzury. Ponieważ wypadanie włosów jest problemem znanym nie od dzisiaj, a dotyka całkiem sporą część populacji, stworzono różne rozwiązania, m.in. treski, peruki, kosmetyki czy przeszczep włosów: cena i skuteczność tych rozwiązań nie zawsze idą w parze, różna też jest ich funkcjonalność i wygoda. Bez wątpienia jednak najbardziej efektywna jest właśnie transplantacja włosów, choć niektórzy już na starcie rezygnują z niej ze względu na przekonanie o wysokich kosztach zabiegu. Jak to wygląda w rzeczywistości? Postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.cena przeszczepu włosów

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Decyzja o przeszczepie włosów niekoniecznie musi wiązać się z dużymi wydatkami, natomiast bez wątpienia doprowadzi nas do zwiększenia komfortu życia i polepszenia samooceny oraz pewności siebie. Przeszczep włosów jest rozwiązaniem trwałym i skutecznym. Takiej skuteczności nie mogą zagwarantować nam żadne łatwo dostępne środki kosmetyczne, których producenci obiecują zatrzymanie wypadania włosów i porost nowych. Również noszenie peruk nijak ma się do przeszczepu: brak wygody i strach o przesunięcie się czy spadnięcie z głowy peruki to główne argumenty przeciw temu rozwiązaniu. Być może transplantacja włosów jest dużym wydatkiem, jednak jest to zabieg jednorazowy, dający trwałe efekty, dlatego też opłacalny.

przeszczep włosów cena

Przeszczep włosów – cena a metoda

Obecnie stosuje się dwie metody przeszczepu włosów: strip oraz FUE. Lepszą metodą bez wątpienia jest FUE, chociażby ze względu na to, że nie pozostają po niej widoczne blizny – metoda strip wymaga wycinania cienkich pasków skóry, po których blizny są widoczne. Nie w każdym przypadku metoda FUE jest możliwa do zastosowania, dlatego też przed konsultacją z lekarzem wykonującym transplantacje włosów, nie należy nastawiać się na przeszczep konkretną metodą. Niezależnie od metody, jaką wykonywany jest przeszczep włosów, cena zależeć będzie także od zaawansowania łysienia. Najtańsze są przeszczepy pokrywające niewielki zakola lub tonsury, zaś największe koszty związane są z przeszczepem włosów na dużej powierzchni skóry głowy.

przeszczep włosów cena zabiegu

Jaka jest cena przeszczepu włosów FUE?

W przypadku przeszczepu włosów metodą FUE, wykonujące go kliniki przeważnie podają cenę za jeden graft, która wynosi zaledwie kilka złotych. Graft jest zespołem mieszków włosowych, zawierającym ich zwykle 1-4, a transplantacja włosów FUE polega właśnie na ich (graftów) pojedynczym przeszczepianiu. Ilość transplantowanych graftów zależy od tego, jakiego obszaru skóry głowy ma dotyczyć zabieg oraz jakie efekty chce osiągnąć pacjent (oczywiście w miarę realnych możliwości). Jeśli chcemy przeprowadzić w obrębie zakoli przeszczep włosów, cena będzie wynosić ok. 1250-3500zł, w zależności od tego, jaką klinikę wybierzemy i jak duże będą zakola. Dla dużej łysiny do pokrycia cena przeszczepu wyniesie kilkanaście tysięcy złotych. Z jednej strony koszty mogą wydawać się bardzo duże, z drugiej strony należy mieć na uwadze trwałość efektów dawanych przez przeszczep włosów. Większość klinik umożliwia rozłożenie kosztów zabiegu na raty bądź pomaga swoim pacjentów w uzyskaniu kredytu na dobrych warunkach, dzięki czemu zabieg przeszczepu staje się dostępny nawet dla tych pacjentów, którzy początkowo byli przekonani, że jego cena jest dla nich barierą nie do pokonania. Kliniki (np. Medmix) często też w cenie przeszczepu włosów oferują swoim pacjentom nocleg, środki pielęgnacyjne do stosowania po zabiegu oraz dodatkowe terapie trychologiczne.

1 Comment

Comments are closed.