Implanty – najlepsze uzupełnienie braków zębowych

Pełne uzębienie to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Nawet brak jednego zęba powoduje przemieszczanie się pozostałych, co może doprowadzić do skrzywień zgryzu lub problemów natury periodontologicznej. Dlatego warto dbać o uzupełnianie powstałych braków, jeśli już do nich doszło, a najlepszym rozwiązaniem są implanty. Bielsko jest miastem, gdzie bez problemu je wykonamy.

Dlaczego implant jest lepszym rozwiązaniem?

Korony, licówki, protezy… Rozwiązań stosowanych w przypadku znacznych zniszczeń zębów lub ich braków jest wiele. Proteza to najczęstsze rozwiązanie, jednak nie jest ono pozbawione wad. Przesuwanie się i ruchomość powodują dyskomfort, podobnie jak to, że pod protezę mogą wchodzić resztki jedzenia, co jest nie tylko niehigieniczne, ale również niewygodne. Liczne niedogodności związane z protezami spowodowały opracowanie o wiele lepszego rozwiązania, którym są właśnie implanty. Bielsko jest jednym z wielu miast, gdzie wchodzą one do standardowej oferty klinik stomatologicznych.

implanty bielsko

Jak działają implanty zębowe?

Najprościej rzecz ujmując, implant to korona umocowana na śrubie, w miejscu powstałego braku zębowego. W potocznym rozumieniu całość, czyli koronę i śrubę, nazywa się implantem. W rzeczywistości jednak implantem jest sama śruba. Jest ona umieszczana w kości przez chirurga stomatologicznego i jako taka, stanowi trwałe umocowanie dla korony, zastępując korzenie zęba. Dzięki temu implanty nie mają wad protez – nie przesuwają się, nie wchodzą pod nie resztki jedzenia, nie ma ryzyka, że wypadną w trakcie jedzenia czy mówienia. Są mocowane na stałe i możemy śmiało czuć się z nimi jak z naturalnymi zębami.

Implant – ile zębów zastąpi?

Niebagatelną zaletą implantów jest również to, że mogą one zastąpić właściwie każde braki zębowe. Z ich pomocą można odbudować jednego zęba lub wypełnić brak kilku, a także umocować na nich cały łuk. Oczywiście w każdym przypadku ostateczna decyzja należy do zespołu stomatologów, którzy ocenią, czy zabieg jest możliwy w indywidualnym przypadku. Innym ograniczeniem są też kwestie finansowe, ponieważ relatywnie wysoka jest cena za implanty. Bielsko i każde inne miasto, w którym można wykonać taki zabieg, wykazuje się jednak zrozumieniem wobec osób chcących założyć u siebie implanty i często umożliwia rozłożenie kosztów zabiegu na raty bądź pomoc w uzyskaniu na niego kredytu na dobrych warunkach.