Venta LW15 – wyniku testu

Nawilżacz i oczyszczacz Venta LW15 to produkt, który kupiłem całkiem niedawno po dłuższych poszukiwaniach. Od jakiegoś czasu przeglądałem internet w nadziei, że uda mi się znaleźć coś, co pozwoli mi nawilżyć powietrze w moim ciasnym mieszkaniu. Mieszkam na ostatnim piętrze budynku sąsiadującego z ruchliwą ulicą – stąd notoryczny odór spalin i gorące powietrze spowodowane silnym nasłonecznieniem przyprawiały mnie o solidny ból głowy – dosłownie i w przenośni. Czy zakup Venty LW15 zmienił moje samopoczucie? Dowiesz się z tego artykułu.

6839021784_6c33beb4c2_z

Ponieważ moje mieszkanie to kawalerka, wśród nawilżaczy firmy Eko Dom mój wybór padł na model LW15. Sprawdza się dobrze na przestrzeniach o niewielkim metrażu. LW15 idealnie pasuje do pomieszczeń o powierzchni do 20m kwadratowych. Ponieważ po kilkunastu godzinach odczułem prawdziwa różnicę w swobodzie oddychania mogę z czystym sumieniem polecić każdemu zakup Venty LW15.

Venta LW15 – podstawowe parametry

Niewielkie wymiary 26x28x31 cm oraz biały kolor pozwalają na to aby nawilżacz LW15 nie tylko nie rzucał się w oczy, ale nawet pozostał niezauważonym. Wystarczy zamontować go za białą firanką i na białej ścianie. To już jest spory plus, ponieważ na tak małej przestrzeni liczy się naprawdę każdy centymetr. Dodatkowo nawilżacz waży jedynie 3kg, więc możemy go zabierać ze sobą np. na wyjazdy służbowe lub na wakacje do ciepłych krajów.

Skoro oddychamy 24 godziny na dobę, jasne jest, że nawilżacz bedzie pracował często i długo. Zatem kolejną istotną rzeczą jest pobór prądu. Wynosi on zaledwie 3-4 W , co jest naprawde niezłym wynikiem i nie narazi nas na odczuwalne koszty. Skoro jedna kilowatogodzina to koszt ok. 0,55 zł to nietrudno policzyć, że pracując 1000 godzin nawilżacz zużyje prąd o wartości około 0,5 zł. Dobrej jakości ekspres do kawy posiada pobór prądu rzędu 450 WAT.

Następnym parametrem, który wziąłem pod uwagę jest poziom szumu. W Venta LW15 wynosi on maksymalnie 32 db co sprawia, że urządzenie to nie przeszkadza w trakcie dnia i daje o sobie zapomnieć.

Co ciekawe, Venta LW15 może posłużyć również do aromaterapii. Razem z nawilżaczem można zakupić całą gamę olejków zapachowych i nie tylko oczyścić powietrze, ale również nadać mu piękny, świeży zapach.

Podsumowując, najważniejszy warunek jaki stawiałem przed Venta LW15 był taki, aby moje powietrze stało się czystsze i bardziej świeże. Rezultat ten był widoczny bez dwóch zdań. Resztę parametrów oceńcie sami.