Wyciskarka do soków – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Soki prosto z supermarketu zawierają w swym składzie mnóstwo wszelkiego rodzaju cukrów. Oprócz tego, podlegają pasteryzacji, a co za tym idzie – pozbywane są witamin czy substancji mineralnych.

O wiele lepszy jest świeżo wyciśnięty sok w domowym zaciszu. Oprócz smaku i wiedzy na temat owoców czy warzyw, które dodaliśmy, mamy ogromną satysfakcję z własnej pracy.

Na rynku są zarówno sokowirówki jak i wyciskarki do soków. Choć cel tych dwóch urządzeń jest identyczny, a mianowicie zrobienie soku, należy pamiętać, że wyciskarka do owoców i warzyw to nie to samo co sokowirówka. Różni się sposób działania tych dwóch urządzeń. Wyciskarki przypominają nam maszynki do mielenia mięsa, jednak działają na tyle dokładnie, że potrafią wycisnąć sok z roślin liściastych, czego nie są w stanie wykonać sokowirówki.

Na co zwrócić uwagę?

Moc
Na rynku spotkamy się ze sprzętami o mocy od 100 do nawet 450 W. W zależności od tego, co będziemy przeciskać powinniśmy w ten sposób dopasować moc. Jeśli stawiamy tylko i wyłącznie na miękkie owoce – możemy śmiało kupić wyciskarkę do soków o mocy 100 – 1500 W. Warto jednak pomyśleć o tym, że w przyszłości możemy mieć do czynienia z nieco twardszym owocem czy warzywem, dlatego radzimy od razu kupić sprzęt o większej mocy.

Wydajność
Decydując się na zakup, chcielibyśmy kupić wyciskarkę do soków, dzięki której pulpa byłaby zupełnie sucha. Wyciskarka Hurom posiada manetkę, przy użyciu której możemy koordynować stopień wyciskania naszych owoców i warzyw.

wyciskarka soków hurom

Dodatkowe funkcje
Przy wyborze wyciskarki do soków należy zwrócić także uwagę na jej dodatkowe funkcje. Dzięki niektórym wyciskarkom możemy:

  • przygotować domowe lody,
  • pokarm dla niemowląt,
  • zmielić mięso/kawę/orzechy,
  • czy tez formować makaron.

Powyżej zostały wymienione trzy najistotniejsze rzeczy, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze wyciskarki do owoców i warzyw. Warto sobie zadać pytanie – do czego ma mi służyć ta wyciskarka do soków? Czy tylko do robienia soków, czy może ma mi służyć również do innych rzeczy.