Higiena w salonie kosmetycznym

Salon urody to nie tylko miejsce do którego przychodzą klienci chcący poprawić, upiększyć swój wizerunek. Jest to także miejsce w którym chcą się po prostu zrelaksować. Dbając nie tylko zapewnienie im profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, powinniśmy pamiętać o zapewnieniu higieny i dezynfekcji w salonie kosmetycznym.

twarzPodstawowe zasady higieny:

Codzienne sprzątanie gabinetu w tym stanowisk, na których są obsługiwani klienci. Sam wygląd salonu urody powinien zachęcać do wizyt. Warto więc zadbać o to by była w nim czysta podłoga, fotel i lustra.

Najważniejsze jest mycie rąk. Poza tym przed wykonywanym zabiegiem i po należy pamiętać o dezynfekcji rąk natomiast w trakcie wykonywania zabiegów korzystać z rękawiczek medycznych.

Przystępując do zabiegów musimy wcześniej zdezynfekować przyrządy. Natomiast produkty jednorazowego użytku nie wykorzystujemy dwa razy.

Należy zadbać także o samo miejsce zabiegów –  fotel powinien mieć pokrowiec na fotel kosmetyczny i być odpowiednio wyposażony w akcesoria do higieny osobistej np. ręcznik. Następnie musimy zadbać o dezynfekcję bielizny (ręczników, peleryn, prześcieradeł).

Poza tym kosmetyczka pracująca w salonie kosmetycznym musi mieć estetyczną odzież spełniająca normy BHP

Czystość i higiena jest niezbędnym elementem prawidłowej pracy w salonie kosmetycznym. Eliminuje ryzyko zakażenia, zarówno klientce poddanej zabiegom jak i kosmetyczce wykonującej zabieg.

salon kosmetycznyPoziom świadczonych usług, profesjonalne podejście oraz zapewnienie należytej higieny to te elementy, które przekładają się na zadowolenie osób korzystających z oferowanych w salonie usług. Czysty i sterylny salon kosmetyczny kształtuje dobry wizerunek firmy a co za tym idzie zapewnia renomę i zaufanie klientów.