Mikropigmentacja włosów – nieinwazyjne leczenie łysienia

Mikropigmentacja włosówWszyscy chcielibyśmy cieszyć się gęstymi, zdrowymi włosami, jednak coraz więcej z nas boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów, któremu może zaradzić nasza klinika. Spośród mężczyzn w średnim wieku, co drugi cierpi z powodu łysienia, co dla wielu z nich jest nie do zaakceptowania. Z wypadaniem włosów jeszcze trudniej jest pogodzić się młodym mężczyznom, dlatego poszukują oni skutecznych metod zahamowania tego procesu oraz zamaskowania już powstałych przerzedzeń. Alternatywą dla przeszczepów włosów, która nie wymaga chirurgicznej interwencji, jest mikropigmentacja włosów, która daje efekty zadowalające dla większości mężczyzn.

Na czym polega mikropigmentacja włosów?

W zabiegu mikropigmentacji włosów, w skórę wtłaczany jest bezpieczny dla zdrowia barwnik, którego zadaniem jest powstanie efektu krótko ściętego włosa. W przypadku całkowitego wyłysienia, mikropigmentacja włosów daje efekt krótko ogolonej głowy, jednak nawet z bliskiej odległości inne osoby nie są w stanie rozpoznać, że na skórze głowy w rzeczywistości nie ma włosów. Dla osób, u których wypadanie włosów spowodowało częściowe przerzedzenia, mikropigmentacja może być sposobem na ich zatuszowanie. Miejscowe wypadanie włosów u mężczyzn najczęściej występuje na czubku głowy bądź na zakolach. Nie ma żadnych przeszkód, by za pomocą mikropigmentacji zamaskować łysienie na czubku głowy i tym samym odzyskać młodszy wygląd i pewność siebie. Z kolei dzięki przeprowadzeniu zabiegu w obrębie zakoli głowy, jesteśmy w stanie odzyskać naturalny przebieg linii włosów, co pozostaje nie bez znaczenia dla wyglądu twarzy i samopoczucia.

Mikropigmentacja włosów nie tylko dla mężczyzn

Mikropigmentacja włosów - leczenie łysieniaMimo, że zabiegowi mikropigmentacji włosów najczęściej poddają się mężczyźni, ponieważ to oni są głównie dotknięci problemem wypadania włosów, nie jest to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla nich. Chociaż wypadanie włosów i znaczne przerzedzenia dotykają kobiet w dużo mniejszym stopniu (problem dotyczy zaledwie 5% kobiet), to jednak jest to dla nich bardzo problematyczne, ze względu na to, że bujna fryzura to jeden z kobiecych atutów. Przerzedzenia włosów u kobiet najczęściej dotyczą czubka głowy – mikropigmentacja włosów w tym obszarze może przynieść zadowalające efekty bez konieczności zmiany fryzury na krótką. W przypadku kobiet, mikropigmentacja pokrywa przerzedzoną skórę, przez co czyni ją znacznie mniej widoczną. Z zabiegu mikropigmentacji korzystają również kobiety i mężczyźni dotknięci problemem łysienia plackowatego.

Maskowanie przerzedzeń włosów nie tylko na głowie

Mimo, że zabieg mikropigmentacji najczęściej wykonuje się w przypadku przerzedzeń włosów na skórze głowy, jest on wykorzystywany również do zagęszczenia lub rekonstrukcji brwi oraz zarostu na twarzy, a także maskowania niepokrytych włosami blizn w łuku brwiowym. Bezpieczeństwo i nieinwazyjność zabiegu sprawiają, że jest on bardzo popularny i zgłasza się na niego coraz więcej osób.

W tworzeniu artykułu w dużej mierze korzystałem ze strony http://klinikamedmix.pl/pl/mikropigmentacja-wlosow.html#menuHelp

1 Comment

Comments are closed.