Okulary progresywne jaka cena?

Osoby w średnim wieku, które dopada starowzroczność stają często przed dylematem: Jakie okulary wybrać? Najprostszym i najbardziej rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z porady okulisty. niezbędnym procesem będzie także sama diagnoza która pozwoli ocenić jakie okulary będą dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Osobom ze starowzrocznością najczęściej polecane są okulary progresywne. Natomiast to czy możemy nosić okulary progresywne, może zadecydować sam okulista podczas wykonywanego badania wzroku.

wzrokWśród najczęściej zadawanych pytań dotyczących okularów progresywnych pojawia się to ile kosztują okulary progresywne. Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jest to związane z działalnością salonów optycznych gdzie oferowane są okulary progresywne. Cena ma zwykle związek z jakością wykonania. Jednym z czynników decydujących o cenie okularowych soczewek progresywnych jest także sama technologia w jakiej zostały one wykonane. Można wymienić tutaj technologię konwencjonalną, technologię TrueForm, technologię FreeForm.

Co jest potrzebne do wyceny okularów progresywnych

  • przedstawienie recepty okularowej
  • informacja czy będzie to pierwsza para okularów czy kolejna
  • przeprowadzenie wywiadu i analiza potrzeb widzenia pacjenta

Na podstawie powyższych danych i przeprowadzeniu dokładnego badania wzroku specjalista optyk może zaproponować najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie. Okulary progresywne powinny gwarantować przede wszystkim panoramiczne widzenie i duża wygodę w użytkowaniu.