Popraw swoją wydajność w pracy

Z pewnością każdy z nas słyszał kiedyś o zasadzie Pareta, którą w odniesieniu do czasu pracy można sformułować następująco: 20% wysiłków generuje 80% efektów. Nie oznacza to jednak, że możemy spocząć na laurach – wprost przeciwnie: uzbrojeni w taką wiedzę, powinniśmy zmotywować się do tego, by zwiększyć swoją wydajność w pracy i osiągnąć ponadprzeciętną efektywność, co bez wątpienia zostanie docenione przez pracodawcę. Odpowiednia organizacja pracy, poprawa wyposażenia biura np. w dobry nawilżacz powietrza i zachowanie pewnych zasad higieny pozwolą nam nabrać więcej energii i zwiększyć naszą efektywność. Pora na konkrety!efektywność a dobre nawilżenie powietrza

Organizacja czasu to podstawa

Jeśli działasz chaotycznie, nie dziw się, że wypełnianie poszczególnych zadań zajmuje ci więcej czasu, niż powinno, a z pracy wychodzisz w poczuciu, że mogłeś zrobić więcej. Przy zadaniowym trybie pracy sam odpowiadasz za organizację czasu i w konsekwencji – za swoją wydajność. Nie będzie ona wysoka, jeśli będziesz działać bez planu. Zanim przystąpisz do pracy, zrób listę rzeczy do wykonania danego dnia. Następnie ustal kolejność ich wykonywania. Przede wszystkim musi być ona logiczna (jeśli do zadania B nie można podejść bez wykonania zadania A, musisz zacząć o zadania A). Jeśli musisz zrobić coś, za czym niespecjalnie przepadasz, zacznij właśnie od tego zadania – kiedy je skończysz, docenisz możliwość przejścia do przyjemniejszych czynności. Zostawiając nielubianą czynność na koniec pracy, możesz nieświadomie ociągać się z innymi zadaniami, by jej uniknąć. Szeregując listę zadań do wykonania, u góry umieść też te, które zajmą mało czasu. Dzięki temu lista szybko będzie się skracała.

dobry nawilżacz powietrza do biura

Skup się!

Nic tak nie zmniejsza wydajności, jak brak skupienia w czasie pracy. Często rozpraszamy się przez warunki klimatyczne w biurze. Dlatego tak ważne jest regularne wietrzenie, by dostarczyć sobie solidną dawkę tlenu oraz dbanie o jakość powietrza, w czym pomoże dobry nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania. Jeśli w biurze mamy klimatyzację, dobrym pomysłem będzie też chwilowe obniżenie temperatury, co skutecznie nas rozbudzi. Faktem jest jednak, że najczęściej dobrowolnie się rozpraszamy, korzystając z serwisów społecznościowych i „tylko na chwilę” zaglądając na portale internetowe niezwiązane z wykonywaną pracą. Jeśli samodzielnie nie jesteśmy w stanie powstrzymać się od tego, skorzystajmy z wtyczek do przeglądarek, które blokują dostęp do wybranych stron internetowych na czas pracy, np. Website Blocker dla Chrome. Z kolei by nie rozpraszał nas prywatny telefon, wystarczy trzymać go poza zasięgiem wzroku, chociażby w torebce.

dobry nawilżacz powietrza

Zadbaj o dobre samopoczucie

Fizyczne samopoczucie zależy od wielu czynników i odbija się na jakości naszej pracy. Dlatego też warto zadbać o to, by było ono jak najlepsze. Dobre zdrowie to podstawa, dlatego warto o nie dbać na co dzień. W pracy warto zadbać o odpowiednią temperaturę powietrza i krótkie przerwy raz na godzinę, w czasie których wstaniemy od komputera i trochę się poruszamy. Nie możemy też zapominać o regularnych posiłkach i nawodnieniu organizmu. Jakość powietrza to również ważna kwestia: nieodpowiednio nawilżone i zanieczyszczone będzie sprawiało nam trudności z oddychaniem i doprowadzało do bólów głowy. Dobry nawilżacz powietrza pomoże utrzymać optymalną jego jakość, dlatego warto zainwestować w niego w biurze: przyniesie on korzyści wszystkim pracownikom i przełoży się na wydajność ich pracy. Dobrym wyborem będą urządzenia Venta, które dystrybuuje m.in. sklep Eko-Dom.