Wyposażenie gabinetów kosmetycznych

Mimo tego, że liczba salonów kosmetycznych jest bardzo duża w porównaniu ze stanem jeszcze sprzed kilku lat, wciąż nie brakuje osób chętnych do otwierania nowych miejsc tego rodzaju. Jakie wyposażenie gabinetów kosmetycznych jest konieczne, by osiągnąć sukces nawet wśród dużej konkurencji?

Wyposaż gabinet odpowiednio do specjalizacji

Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje pełen pakiet usług kosmetycznych, bardzo często jednak na początku działalności ogranicza się ofertę: więcej świadczonych zabiegów oznacza konieczność kupienia większej ilości sprzętów, co dla niektórych jest ryzykowne, kiedy nie wiadomo jeszcze czy biznes się rozwinie. Tworząc przemyślany biznesplan można rozłożyć w czasie wprowadzanie kolejnych usług, a tym samym inwestowanie w kolejne urządzenia, niemniej jednak mając w planach poszerzenie oferty, od początku trzeba brać pod uwagę ilość miejsca, jaką dysponujemy. Niemniej jednak na liście wyposażenia gabinetu kosmetycznego powinny pojawić się:

jak wyposażyć gabinety kosmetyczne

  • kosmetyki i urządzenie kosmetyczne
  • meble
  • inne sprzęty, akcesoria i materiały jednorazowego użytku.

Wyposażenie gabinetów kosmetycznych – urządzenia i kosmetyki

wyposażenie gabinetów kosmetycznych śląsk jak wybraćJeśli chodzi o kosmetyki i urządzenia kosmetyczne, to ich wybór będzie ściśle powiązany z zabiegami, jakie planujemy wykonywać w gabinecie. Jeśli chcemy wykonywać manicure i pedicure, to wyposażenie gabinetu kosmetycznego powinno obejmować m.in. lampę do utwardzania, frezarkę, cążki oraz odpowiednie kosmetyki do usuwania skórek, zdobienia paznokci itp. Do zabiegów na ciało będziemy potrzebowali m.in. takich urządzeń jak fale radiowe lub ultradźwiękowe, do twarzy zaś niezbędne będą sprzęty umożliwiające przeprowadzanie peelingu kawitacyjnego, mikrodermabrazji czy mezoterapii igłowej, wraz z odpowiednimi kosmetykami. W każdym przypadku zaś niezbędny będzie autoklaw do sterylizacji. Gdzie nabyć wyposażenie gabinetów kosmetycznych? Śląsk, ale też inne województwa mają na swoim terenie wiele hurtowni, które zajmują się dystrybucją zarówno urządzeń kosmetycznych i mebli do salonów, jak też samych kosmetyków profesjonalnych.

W co jeszcze wyposażyć gabinety kosmetyczne?

wyposażenie gabinetów kosmetycznych śląskWybór mebli do gabinetu kosmetycznego w dużej mierze również zależeć będzie od tego, jakie zabiegi chcemy przeprowadzać. Warto jednak pamiętać o nabyciu mebli niezwiązanych z przeprowadzanymi zabiegami, ale umożliwiającymi klientom oczekiwanie na zabieg w komfortowych warunkach. Wystarczy wieszak na płaszcze, stolik i sofa z fotelami, by urządzić przyjemne miejsce do czekania na swoją kolej. Z mebli, które powinny stanowić wyposażenie gabinetów kosmetycznych na pewno warto wymienić łóżko kosmetyczne, stolik zabiegowy, komodę oraz szafę stojącą, jednak nie wyczerpuje to listy niezbędnych mebli. Bez wątpienia musimy zadbać o miejsce, w którym przeprowadzane będą zabiegi, ale oprócz tego konieczne jest też wygospodarowanie miejsca, w którym będą przechowywane kosmetyki używane do zabiegów (na nich musi znajdować się data otwarcia oraz ważności), a także te przeznaczone do sprzedaży. Należy też pomyśleć o miejscu, w którym klient będzie mógł przygotować się do zabiegu: potrzebny będzie wieszak, krzesła, a także parawan. Salon kosmetyczny to także zaplecze socjalne, które również należy wyposażyć w odpowiednie meble. Jeśli chcemy serwować naszym klientom napoje, możemy robić to w jednorazowych kubkach lub w naczyniach wielokrotnego użytku, wtedy jednak musimy zadbać o zmywarkę i wyparzarkę. Szczegółowe wymagania sanitarne dotyczące gabinetów kosmetycznych znajdują się pod adresem http://www2.mz.gov.pl/wwwmz/index?ma=2370. Natomiast jeśli chcemy, by nasz gabinet kosmetyczny był miejscem, w którym dobrze przebywa się zarówno klientom, jak i personelowi, nie należy pominąć ozdób, które uczynią wnętrze przytulnym. Mogą to być świeczki, wazony i kwiaty (najlepiej żywe), czy też plakaty. Warto też znaleźć na ścianie miejsce na ekspozycję certyfikatów. Takie drobne rzeczy znajdziemy wszędzie, natomiast sprzęt kosmetyczny i same kosmetyki dostarczą nam profesjonalne hurtownie kosmetyczne: na Śląsku jest to np. CosmoMed.