Zła wentylacja w domu

Dobra wentylacja zapewnia lepszą jakość powietrza którą oddychamy. Dzięki dobrej wentylacji jesteśmy w stanie dostarczyć niezbędnego tlenu i usuwać zanieczyszczenia powietrza, takie jak zapachy kuchenne, dym czy dwutlenek węgla. Dobra wentylacja w domu ma realny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie jak wykazują badania – słaba jakość powietrza pogarsza poziom koncentracji.

Problemy z wentylacją – gdzie najczęściej występują?

Odpowiednia wentylacja jest szczególnie ważna w kuchni i łazience, czyli wszędzie tam gdzie duża ilość ciepła w powietrzu uderza w zimne powierzchnie powodują tak zwaną kondensację, która może być przyczyną powstawania wilgoci i pleśni. Można powiedzieć, że kuchnia i łazienka są właśnie tymi pomieszczeniami w domu narażonymi na złą wentylację. Powodów może być wiele, źle zamontowana wentylacja kominowa, niedrożne kanały wentylacyjne, złe działanie kratek wentylacyjnych.

kratka wentylacyjna

Jak zapewnić dobry dopływ powietrza

Zminimalizować wilgoć i zapewnić stały dopływ powietrza. W zimę szczególnie jest to trudne do wykonania, rzadziej wietrzymy pomieszczenia z obawy, że wychodzi nam się mieszkanie. Coraz częściej w budownictwie szczególnie tym starego typu można napotkać problem z działaniem wentylacji grawitacyjnej. Wtedy też najlepiej sięgnąć po inne rozwiązania alternatywne np. wentylację mechaniczną. Wdrażając ten typ wentylacji możemy mieć pewność, że nasz dom będzie dobrze wentylowany. Ebm-papst to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań,  zresztą nie tylko w domach ale i miejscach gdzie trudno o wentylację naturalną. Sprawdza się idealnie w domach i zakładach przemysłowych czy halach. Wentylatory ebm papst to sprzęt nowoczesny, który ma swoich zwolenników, nie bez przyczyny – jest to sprzęt uznawany za bezawaryjny i solidny spełniający swoje zadanie.

Co powoduje zła wentylacja?

Wysoki poziom wilgotności może wpływać i powodować reakcje alergiczne przyczyniać się do chorób układu oddechowego, które wywołane są przez roztocza i pleśń. Co gorsza, wysoki poziom wilgotności ma wpływa na stężenie lotnych związków organicznych w domu, a długotrwałe narażenie na te związki prowadzi do chorobowych stanów zdrowotnych, takich jak egzema, uszkodzenie układu nerwowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *