Nasze aktywności nad morzem

Zbliża się wielkimi krokami czas wakacji, czas urlopów i długo wyczekiwanego odpoczynku. Spora część turystów w okresie letnim będzie podążała nad polskie morze gdzie zechce zaznać relaksu po roku ciężkiej pracy. Czy wczasy to czas, w którym jesteśmy zmuszeni zaprzestać uprawiania sportów i ulubionych aktywności fizycznych? Wręcz przeciwnie, nad morzem także możemy korzystać z dostępnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Dzięki kontynuowaniu sportowego trybu życia wypoczynek będzie pełniejszy. Trening na świeżym nadmorskim powietrzu przyczyni się do głębszego relaksu i wypoczęciu umysłowemu. Pobyt nad morzem to świetna okazja także na uprawianie tych aktywności, których nie praktykujemy na co dzień. Oto przegląd niektórych możliwości jakie daje nam pobyt na wybrzeżu podczas wakacji.

Ścieżki i szlaki rowerowe zachęcają do przejażdżek

Jeśli mamy taką możliwość powinniśmy wybrać się nad morze z rowerem. Daje to nam możliwość spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu a ponadto umożliwia szybkie przemieszczanie się na małe i średnie odległości w celach zapoznania się z miastem, okolicą czy atrakcjami zlokalizowanymi nieopodal miejsca zamieszkania. Bardzo popularny jest międzynarodowy szlak rowerowy Bike the Baltic. Jest to bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu nad morzem przez turystów. Wystarczy wybrać się do jednej z nadmorskich miejscowości aby przekonać się jak wielu jest na ulicach rowerzystów.

Morze, baseny aquaparki

Pływanie w morzu mimo iż kojarzy się raczej z zabawą, ochłodą, czy po prostu przerwą w opalaniu jest także świetną formą aktywności. Powinny to docenić osoby z problemami z kręgosłupem, czy osoby pracujące głównie na siedząco. Pływanie wymusza prostą postawę kręgosłupa i wzmacnia mięśnie grzbietu. Jeśli woda Bałtyku dla kogoś jest zbyt zimna, nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystać z basenów i aquaparków, których nad morzem jest sporo.

Sporty wodne

Pobyt nad morzem zdecydowanie kojarzy się ze sportami wodnymi. Przed wczasowiczami stoi bardzo duży wybór nadmorskich aktywności w wodzie. Dla przykładu można sprawdzić się w spływie kajakowym w najbliższej rzece. Spływy kajakowe są bardzo popularne na wybrzeżu i praktycznie w każdej większej rzece uchodzącej do morza organizowane są spływy. Można się zainteresować także surfingiem, windsurfingiem, wakeboardingiem, kitesurfingiem czy skimboardingiem.

kobieta na desce surfingowej

Dopełnienie relaksu nad morzem

Trening jest prawdziwym odpoczynkiem umysłu, leczy skołatane nerwy. Po widok na morzeaktywnościach jednak będąc nad morzem warto zadbać o pewne szczegóły, które dopełnią uczucia uspokojenia i relaksu. Decydując się na noclegi można zadbać o to, aby pobyt w hotelu czy pensjonacie był jak najbardziej komfortowy. Dobrym atutem będzie pokój z balkonem i widokiem na morze. Są to widoki, których nie mamy na co dzień a powodują, że dopiero wtedy czujemy się jak na wczasach. Nie zawsze zwracamy na to uwagę a jest to prosty sposób na udany pobyt, który zaowocuje wspaniałymi wspomnieniami na długie lata. Piękny widok zachodzącego za morze słońca, szum fal, szeroki rozpościerający się błękit Bałtyku może oczarować każdego. Z pewnością takie widoki wynagrodzą trudy związane z nadmierną aktywnością w upalne dni.

Powiązane informacje: http://kaszubianka.net

http://www.primerest.com/sport_nad_morzem.html

http://pomorskie.travel/Odkrywaj-Na_szlaku