Nawilżacze i oczyszczacze powietrza w trosce o zdrowie alergików

Nawilżacze powietrza dla alergikówLekarze dostarczają alarmujących danych: coraz większa liczba osób cierpi z powodu różnych alergii. Najczęściej alergie dokuczają nam od wczesnych lat dzieciństwa, jednak coraz częściej zdarza się, że zaczynamy reagować na alergeny nawet w wieku kilkudziesięciu lat. Bardzo często jesteśmy uczuleni na kurz, pyłki roślin oraz sierść zwierząt domowych. Niestety są to takie alergeny, których trudno jest uniknąć, niemniej jednak nawilżacze i oczyszczacze powietrza mogą pomóc nam w pozbyciu się ich z powietrza, którym oddychamy w naszym domu. Dla alergików szczególnie ważne jest oczyszczenie powietrza, jednak jeśli podejmują już decyzję o nabyciu takiego urządzenia, warto zdecydować się na 2w1, ponieważ nawilżenie powietrza jest równie istotne dla zdrowia.

Jak działają nawilżacze i oczyszczacze powietrza?

Istnieją różne rodzaje nawilżaczy i oczyszczaczy powietrza, jednak najbardziej efektywne są urządzenia ewaporacyjne. Ich działanie polega na tym, że przez walce przechodzi suche i zanieczyszczone powietrze. Walce w całości są pokryte cieniutką warstwą wody, co sprawia, że powietrze, znajdując się między nimi, zostaje nawilżone oraz oczyszczone – zanieczyszczenia zatrzymują się na walcach, skąd spływają do basenu, osadzając się na jego dnie, gdzie pozostaną do momentu czyszczenia basenu. Omawiane urządzenia są bardzo wygodne w stosowaniu, ponieważ nie trzeba kupować do nich żadnych filtrów wymiennych – filtrem jest woda, do której mamy nieograniczony dostęp. Dodatkowo nie trzeba też poświęcać zbyt wiele czasu konserwacji, ponieważ omawiane nawilżacze i oczyszczacze powietrza wymagają co około dwa tygodnie wymiany wody w basenie, a co około pół roku bardziej gruntownego czyszczenia. Dzięki temu przy minimum zaangażowania i nakładów finansowych z naszej strony możemy cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem przez długi czas. Wybierając urządzenia sprawdzonych producentów, takich jak Venta, możemy oczekiwać, że nabyty przez nas sprzęt posłuży nam przez wiele lat.

Co zyskamy decydując się na nawilżacze i oczyszczacze powietrza?

Alergia na pyłkiDla alergików szczególnie istotna będzie funkcja oczyszczania, która pomoże pozbyć się z powietrza w domu alergenów, dzięki czemu poprawi samopoczucie. Warto jednak wiedzieć, że oprócz tego, nawilżacze i oczyszczacze powietrza pomogą nam utrzymać w mieszkaniu odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Chociaż suche powietrze najbardziej przeszkadza nam zimą, kiedy poziom jego nawilżenia spada nawet do kilkunastu procent, to jednak przez większość czasu jest ono zbyt suche niż powinno. Optymalne nawilżenie powietrza wynosi 40-60%, tymczasem przeważnie w naszych domach jest to mniej niż 30%. Stosowanie nawilżaczy powietrza jest najbardziej efektywnym sposobem podniesienia wilgotności powietrza do określonych norm, których spełnienie jest dla nas gwarancją lepszego samopoczucia i zdrowia. Zbyt suche powietrze naraża nas na obniżenie odporności, łatwiejsze zapadanie na choroby dróg oddechowych, a także przesuszenie skóry, dlatego też planując kupić oczyszczacz powietrza, warto wybrać taki, który ma również możliwość jego nawilżenia. Dodatkową zaletą takich urządzeń jest możliwość użycia ich jako aromatyzera. Nawilżacze i oczyszczacze powietrza Venta mają możliwość dodania do nich olejków aromatycznych, dzięki czemu oprócz spełniania swoich dwóch podstawowych funkcji, urządzenia te będą także dbały o to, by w pomieszczeniach, w których pracują, unosił się przyjemny zapach. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że stosowanie olejków zapachowych nie tylko daje miły zapach w pomieszczeniu, ale również może mieć pozytywny wpływ na nasz nastrój, ponieważ niektóre olejki działają odprężająco lub pobudzająco. Omawiane nawilżacze można nabyć w sieciowych sklepach RTV/AGD jak np. euro.com.pl lub u bezpośrednich dystrybutorów sprzętu Venta, np. sklep.nawilzacze-venta.pl

1 Comment

Comments are closed.