Zabiegi implantologiczne

Piękne i zdrowe zęby dodają każdemu urody. Niestety, zdarza się nieraz, że choć dbamy o nie, pojawiają się kłopoty. Jednym z najczęstszych są ubytki w naturalnym uzębieniu.
I tu właśnie z pomocą przychodzi protetyka, która stawia sobie za cel przywrócenia wyglądu i funkcji uzębienia. Obecnie w tej dziedzinie obserwujemy znaczny postęp. Współcześni stomatolodzy są w stanie z równym powodzeniem odbudować utracone zęby, ich fragmenty czy całkowicie bezzębne szczęki. Zdecydowanie poprawia to estetykę uzębienia pacjenta, podobnie jak wybielanie szkliwa.

Wszczepianie implantu zęba – rozwiązanie braków w uzębieniu

Rozwiązaniem dla osób z brakami w uzębieniu, jest wszczepianie implantów zęba. Są to „sztuczne, tytanowe korzenie zębów, które są umieszczone w szczęce tak, aby stanowić filary dla zębów zastępczych (koron porcelanowych), czy też mostu lub protezy”. Zaletą implantów jest ich wytrzymałość, stabilność oraz wygląd i działanie identyczne, jak zdrowych zębów.

Ile kosztują implanty zębów?

Potencjalnych pacjentów na pewno zainteresuje cena implantów, która waha się od 1800 zł do nawet 4000 zł za pojedynczą, tytanową śrubę. Do tego kosztu należy również doliczyć łącznik protetyczny czy śrubę gojącą. Jeżeli chodzi o ceny koron protetycznych, najpopularniejsze są porcelanowe w cenie od 550 zł. Dodatkowe koszty będzie stanowiła konsultacja implantologiczna, diagnostyka radiologiczna, wszczepienie implantu oraz przygotowanie i założenie korony porcelanowej na implant. Średnia więc cena pełnej procedury implantologicznej wynosi około 3550 zł. Ceny możesz często znaleźć na stronach konkretnych gabinetów zajmujących się takimi zabiegami – w Bielsko-Białej zajmuje się tym Rodentica – link ze szczegółami znajdziesz na ich stronie: Rodentica.pl
Zabiegi implantologiczne poprzedzone są badaniem pacjenta, przeprowadzeniem z nim wywiadu i sporządzeniem szczegółowego planu leczenia. Sam zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny i trwa około 20 minut. Po 6 tygodniach nie powinno być już śladu po ingerencji chirurgicznej.